Kudüs Turu 3 Gece 4 Gün (THY İLE)

YENİ TUR TARİHLERİ İLE YAKINDA HİZMETİNİZDE OLACAĞIZ !

 

KUDÜS TURU

4* OTELDE Yarım Pansiyon Konaklama (3 Gece 4 Gün)

TÜRK HAVAYOLLARI İLE ATATÜRK HAVALİMANI'NDAN TARİFELİ UÇUŞ

MESCİDİ AKSA’DA CUMA NAMAZI

 

1.GÜN: İSTANBUL - YAFA  - TELAVİV

Sabah  Havalimanı dış hatlar terminali tur yetkilisi ile buluşma. Check in işlemlerinin tamamlanmasının ardından, .... sefer sayılı uçakla  Tel Aviv’e uçuş. Tel Aviv’e varış. Pasaport ve Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Yafa Şehir gezisi; Mahmudiye külliyesi ve Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesinin görülmesi sonrasında Kudüs’e hareket. Konaklama yapacağımız Kudüs’teki otelimize varış ve yerleşme. Çevrenin tanıtılması ve Mescid-i Aksa’ya vakit namazları için gidiş ve dönüşler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN: ÖLÜDENİZ - ERİHA - AL HALİL - NEBİ MUSA

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra saat 08:00’daotelimizden Davud (as) makamını ziyaret. EL HALİL şehrine hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camii’nde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun)  Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesi sonrasında ERİHA şehrine gidiş. Yol üzerinde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret. Sonrasında Lut Gölü (Ölü Deniz) bölgesinin tanıtılması ve görülmesi. (Göl kıyısına turlarımızda inilmez.) Dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA şehrinde bir süre istirahat Tecrübe Dağı’nı ve Tecrübe Kilisesi manzarasını fotoğraflayıp ve Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayı kalıntılarının görülmesi sonrası Eriha’dan ayrılıp Kudüs’e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN: KUDÜS - YAFA - MESCİD-İ AKSA

Otelde kahvaltıdan sonra Eski Osmanlı kenti olan Yafa’ya hareket. 1.5 saatlik mola. Sultan Mahmud Camii ve külliyesi ile diğer Osmanlı Camileri ve eserlerinin görülmesi, sahil gezintisi. Belirtilen saatte toplanma ve Kudüs’e hareket. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama. Ararat Hotel 4*, Paradise Hotel4* vb. Bethlehem Bölgesi

4.GÜN:  KUDÜS - ZEYTİNDAĞI - TEL-AVİV - İSTANBUL

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Otelde alınacak kahvaltıdan sonra saat 08:30’a kadar odalar boşaltılıp (check-out) çantalarımızı indiriyoruz ve saat 08:45’de Zeytin Dağı’na hareket, Zeytin Dağı’ndan panoramik manzara eşliğinde Mescid-i Aksa hakkında bilgilendirme ve kısa bir fotoğraf molasının ardından Rabiat’ul-Adeviyye’nin ve Selman-ı Farisi makamlarının ziyaret edilmesi. Öğle ve ikindi namazları ve serbest vakit için Kudüs’e geçiş. Saat 17:00’de otelden hareket ile yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından havalimanına varış. Check in ve pasaport işlemlerinin ardından ..... sefer sayılı uçakla İstanbul’a uçuş. İstanbul’a hoş geldiniz.


TUR İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

* Pasaportunuzu havalimanına gelirken  unutmayınız. Ve gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz
* Valizinizi bir gün önceden hazırlayınız, mümkünse büyük valiz almayınız.

·         * Uçuştan  en geç 2 saat önce bildirilen havalimanı Dış Hatlar Gidiş bölümünde hazır bulununuz.

·         * Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz

·         * Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.

·         * Oda terliği ve seccade bulundurunuz. Yumuşak tabanlı ayakkabı tercih ediniz

·         * Yanınızda Yaz aylarında ceket, kış aylarında ayrıca pardesü bulundurunuz. Hava sıcaklığı Türkiye’ den 5-6 derece fazladır. Akşam-sabah serindir. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz.

·         * Parfüm, kolonya, traş köpüğü, makas, tırnak makası gibi eşyanızı bagaj valizinize koyunuz 

·         * Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinası bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz.

·         * Kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız.

·         * Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10´ luk). Kişibaşı toplam 150-200 dolar yeterli gelmektedir.

·         * 1 Usd ~ 3.70 İsrail Şekeli ,  1 Euro ~ 4,2 İsrail Şekeli (Döviz Büfeleri Serbest Kuru biraz daha yüksek olabilir)

·         * Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz (Tüm operatörler için gecerlidir. Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.)

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul – Tel Aviv / Tel Aviv İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • 3*+ / 4* otellerde 3 Gece Konaklama
 • Açık Büfe Kahvaltı ve Akşam Yemekleri
 • Programda yer alan tüm geziler ve transferleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Vize ve Teminat Ücreti
 • Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar
 • Öğle yemekler
 • Otel ekstraları
 • Vize ve Teminat Ücreti 40 €
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

KUDÜS SONSUZ VE BİTMEZ BİR DERYA GİBİDİR. TUR PROGRAMI DIŞINDA BİR YERE GİDİLMESİ İÇİN REHBERLERE BASKI YAPILMAMALIDIR. REHBERLER TARAFINDAN REDDEDİLECEKTİR. TUR PROGRAMININ SALAHİYETİ İÇİN ÖNEMLİDİR.

Fiyat
Oda Tipi    Kişi Başı 
İki Kişilik Odalar  :  
Üç Kişilik Odalar  :  
Tek Kişilik Odalar :  

 

Çocuk Fiyatları

Yaş Grubu : Kişi Başı 
0-2 Yaş :  
2-6 Yaş  :    
7-12 Yaş  :  
Çocuk fiyatları yataksızdır

Çocuk fiyatlarımız 2 yetişkin (Baba ve anne,vb.) aynı odada kalması koşuluyla geçerlidir.Tek yetişkinle katılımda çocuk fiyatımız 620 Euro'dur.

GENİŞ BİLGİ VE REZERVASYON 

+ 90 212 485 20 50 (Pbx)