İslami Oteller

İslami Oteller

İslami oteller müslüman kadın ve erkeklerin inançlarını göz önünde bulundurarak hizmet veren otellerdir. Türkiye'de "Muhafazakar Oteller", "Alternatif Tatil", "Alternatif Turizm", "Helal Oteller", "Alkolsüz Oteller" isimleri kullanılmaktadır. Bu yönde hizmet veren otellerde tatilinizi yaparken ibadetleriniz hiçbir şekilde aksamıyor. Her otelde Mescid bulunmaktadır. Bazı oteller de ibadete önem verdiğinden dolayı tesis içerisinde Cami bulunmaktadır. 

İslami otellerin mimarisi İslam kuralları göz önüne alınarak dizayn edilmiştir. Her otelde kadınlar için ayrı havuzlar mevcuttur.

Muhafazakar oteller Helal Turizm sertifikası almak zorundalar. Bu sertifikaya sahip otellerde alkol kesinlikle yasaktır. İslam dinimizin yasaklarına uymak zorundalar. Eğer tatilinizden ibadetlerinizin aksamasını istemiyorsanız helal turizm sertifikasına sahip otellerde gönül rahatlığı ile konaklama hizmeti alabilirsiniz.

İslami Oteller bilinen diğer tüm otellere göre farklılık göstermektedir. Alkol içeren otellere birer alternatif olduğundan en çok Alternatif Tatil ismi kullanılmaktadır. Bu isim altında sadece oteller değil ayrıca Tatil Köyleri de yer almaktadır.

Alternatif Tatil Otellerinde kadınlara ayrılmış ayrı etrafı kapalı üstü açık plajlar tahsis edilmiştir. Bazı otellerin de plaj kısmı ortak kullanımlıdır. Burada bayanlar mayo ve bikini yerine haşema adı verilen özel tesetürlü mayo ile denizden istifade edebilirler. Ayrıca bayanlara özel havuzların da etrafı kapalı üstü açıktır. 

Ankaristur Seyahat Acentası olarak seyahat danışmalarımızı her yıl bu tesislere gönderiyoruz. Aradığınız Alternatif Tatil Seçeneğinin size en uygun olanı ile tatilinizi yapmanız için Seyahat Danışmanı Personellerimiz hizmetinizdedir.